Laivamatka Helsingistä Porvooseen | Video
Tämä video kertoo merimatkasta Helsingistä Porvooseen n. 13 vuotta sitten J.L.Runebergin laivalla. Videon kesto 3:00.
Lue ja katso lisää:
Tämä video kertoo merimatkasta Helsingistä Porvooseen n. 13 vuotta sitten J.L.Runebergin laivalla. Videon kesto 3:00.
Lue ja katso lisää:
Millainen on talvi Helsinki-Vantaan lentoasemalla? Lumi, Finnairin koneet ja hiljainen tunnelma tekevät Helsinki Airportista ainutlaatuisen portin maailmalle. Katso dokumentaarinen musiikkivideo!
Katso videolta ylellinen viikonloppu NH Collection Helsinki Grand Hansa -hotellissa Helsingissä. Premium huone, ravintola, KupoliBar ja USVA by Terhen SPA
Kokemuksia Porvoosta – Kuka oli Johan Ludvig Runeberg? Tutustu Runebergin museoon ja Runebergin palkintoon. Kokemuksia museokäynnistä oppaan kanssa ja ilman.
Ateneumin Gallen-Kallela, Klimt ja Wien -näyttelyn tärkeimmät teokset, Klimtin myöhäiskausi ja secessionin historialliset taustat.
Ähtärin eläinpuiston tulevaisuutta rakennetaan uudella kahden toimijan mallilla, jossa eläinten hyvinvointi ja liiketoiminta erotetaan selkeästi toisistaan.
Video, jonka aiheena on kevään 2026 TikTok-teemabuffetin ruoat ja kattaus Silja Serenadella
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Mä luulin pitkään, että Porvoo sijaitsee jossain Uudenmaan pohjoispuolella, joten tuli aikoinaan yllätyksenä että sinne pääsee myös meriteitse 😀
Hitsit, kun tuli kesäinen fiilis. Olen mennyt aikoinani tuon reitin myös laivalla. Aivan mainio tapa nähdä rannikkoa ym. Porvoo muutenkin on kiva. Joka kesä pitää päästä syömään sinne etanoita.
Olipa hauska katsoa tämä video. Se oli nimittäin lähes kuin oma muisto tuosta matkasta. Hiukan myöhemmin, muistaakseni 2013 ajoimme pyörillä Helsingistä Porvooseen ja tulimme takaisin tuolla J.L. Runebergilla. Oli erinomainen ratkaisu meille, koska sitten meillä oli Kauppatorille saapuessamme enää reilut 10km pyöräilyä kotiin. Teimme kyllä mutkan, enemmän siitä tuli, mutta mutka oli vapaaehtoinen tuon laivamatkan jälkeen. Todella maisemiltaan hieno reitti ja helppo matkustaa. Pyöriä ei muuten mahdu rajattomasti mukaan, näin ainakin meille silloin sanottiin.